серйозна відповідь на легковажне запитання

Скільки коштує новий Mac Pro в максимальній комплектації

автор Ремайстер
12 червня 2019 року
Apple продемонструвала найбільш потужний та, судячи з усього, найбільш дорогий Mac за всі роки існування компанії. І якщо в цілому його навряд чи можна назвати одкровенням, то все-таки варто звернути увагу на оновлений дизайн і деякі нові можливості. В першу чергу мова йде про модульність, що явно порадує професійних користувачів. На даний момент саме на часі питання, скільки може коштувати комп'ютер такого роду в найбільш максимальній з усіх можливих комплектацій. Що ж, прекрасний привід, щоб порахувати.

Базова комплектація має цінник 5999 доларів

В принципі, це не захмарні гроші, якщо враховувати можливості даного комп'ютера. Але якщо поглянути уважніше на те, що ж саме ховається за цією ціною, що ми бачимо?
Процесор
8-ядерний Intel Xeon W, з базовою частотою 3,5 ГГц
Пам'ять
32 ГБ оперативної пам'яті DDR4, з корекцією помилок ECC
Графіка
Відеоприскорювач AMD Radeon Pro 580X з 8 ГБ GDDR5
Накопичувач
Твердотілий диск об'ємом 256 ГБ з шифруванням
Як бачимо, дані характеристики не особливо вражають уяву, особливо якщо нагадати вартість.
Давайте проведемо невеличкий експеримент і порахуємо, скільки може коштувати найдорожча комплектація.

Процесор - $8000


Найбільш продуктивний процесор, доступний на сьогодні для використання в новому Mac Pro, це 28-ядерний Intel Xeon W-3275M, 2,5 ГГц. У режимі Turbo Boost камінь розженеться до 4,4 ГГц. Вартість подібного процесора - $8000.

Оперативна пам'ять - $18000


Якщо врахувати, що Mac Pro характеризується підтримкою максимум 1,5 ТБ «оперативки», то можна використовувати 12 планок по 128 Гб. Йдеться про пам'ять DDR4 з корекцією помилок ECC. Сукупна вартість знаходиться на рівні близько $18000. Що ж, як мінімум можна бути впевненим, що кілька одночасно відкритих вкладок в Chrome не складе проблем для комп'ютера.

Графіка - $12000


Зрозуміло, детальна комплектація просто вимагає топове рішення. Тому наш вибір зупинився на двох відеоприскорювачах AMD Radeon Pro Vega II і двох розширеннях Apple MDX. Подібний комплект потягне на $12000.

Накопичувач - $2400


У нас є можливість зробити установку двух понад швидких SSD ємністю по 2 ТБ. Середня швидкість операцій читання/записування накопичувача 2,6 ГБ/с. Окрім того всі дані шифруються вбудованим чіпом Apple T2. Це задоволення додасть до загального цінник ще $2400.

Модуль Apple Afterburner - $999


Модуль у форматі карти PCI Express, прискорює ProRes і ProRes RAW кодеки в Final Cut Pro X, QuickTime Player X і в підтримуваних сторонніх програмах. Підтримує відтворення до 3 потоків 8K ProRes RAW або до 12 потоків 4K ProRes RAW. На даний момент немає офіційно оголошеної вартості, але ми вважаємо, що є сенс припустити цифру на рівні $999.

Монітор Pro Display XDR - $5999


Збираючи топову комплектацію, нам потрібні відповідний монітор. Прекрасним варіантом стане девайс від Apple. $ 4999 за сам монітор, плюс ще $ 999 коштує підставка.

Аксесуари - $250


Судячи з усього, з'явиться необхідність також придбати Magic Mouse / Trackpad і Magic Keyboard. Так як Mac Pro ніколи не комплектувався такими аксесуарами, доведеться доплатити $ 250.
Провівши нескладні арифметичні дії, ми бачимо, що найбільш дорога комплектація Mac Pro потягне приблизно на $ 45 000 - $ 50 000. І ще ж треба розуміти, що ми враховували ціни від виробників, тобто можна припустити, що згадані комплектуючі на ринку будуть продаватися з певною націнкою.
Найбільш потужна конфігурація вийшла вкрай дорогою. Цих грошей достатньо, щоб придбати 2-кімнатну квартиру в Києві, Tesla Model 3, 50 iPhone XS, приблизно 10 MacBook Pro 15. Однак підозрюємо, що потенційні покупці таких комп'ютерів не особливо соромляться подібних цінників.
Маєте бажання, чи потребу зібрати подібний комп'ютер? Звертайтеся!
Також рекомендую прочитати...
Made on
Tilda