ТАЄМНЕ ЗНАННЯ

Заміна скла iPhone як хірургічна операція

автор Ремайстер
14 червня 2019 року
Розбите скло.
Ось найбільш часта проблема, яка приводить власників iPhone до сервісного центру. Навіть якщо впустити iPhone X на тверду поверхню, вкрай висока ймовірність утворення тріщин на фронтальній панелі. І вже тим більше це твердження вірне, якщо мова йде про iPhone 7, або iPhone 7 Plus, що відрізняються не так міцними скляними панелями на відміну від флагманів. Заміна модуля досить недешеве задоволення. Втім, можна і захистити себе від подібної перспективи.

По-перше: як можна запобігти дорогого ремонту екрану?


Найчастіше падіння iPhone, що закінчилося появою тріщини, призводить до заміни тільки скла, що захищає екран. Однак, що буде в разі, коли сучасний дисплей iPhone являє собою цілісну конструкцію, що складається з матриці, сенсора, підсвічування і захищає інші компоненти модуля скла? Зрозуміло, подібна операція не проводиться в домашніх умовах, оскільки для цього необхідне спеціальне обладнання. Крім того, навіть у професійних майстрів сервісного центру і в відповідних умовах подібна заміна може зайняти кілька годин.

По-друге: чому тріскається скло?

Можливих причин безліч, але в більшості випадків тріщина є результатом падіння на тверду підлогу, або значного перепаду температур, або фізичного впливу іншого типу, наприклад, на iPhone впав важкий предмет, або на нього хтось сів. Перше, що необхідно зробити, це діагностувати проблему - тріснуте тільки скло або пошкоджений дисплейний модуль. Якщо всі елементи дисплейного модулю залишилися робочими, в такому випадку можна обмежитися заміною скла. Вирішив поділитися деякими особливостями процесу.

Третє: в чому секрет успішної заміни скла?

Першим кроком є від'єднання скла від безпосередньо модуля, що відповідає за роботу дисплея. А так як скло з іншими елементами модуля вдає із себе фактично єдину конструкцію, то від'єднання скла просто так не робиться. Необхідно виконати розшарування модуля, використовуючи спеціальне обладнання. Таким чином можна здійснити відділення скла від модуля, при цьому не пошкодивши поляризаційну плівку і модуль. При цьому відбувається прогрівання модуля до ступеня, що дозволяє легко здійснити зрізання клею.

Для того, щоб визначити, наскільки дисплейний модуль працездатний, інженеру необхідно провести цілий ряд різних перевірок, результатом яких є виявлення можливих дефектів. Іноді буває так, що безпосередньо після падіння телефону пошкодження візуально непомітні, проте це не означає, що у модуля не виникнуть проблеми з працездатністю. Крім цього, процедуру тестування проходить також і тачскрін.
Крок 1
Видалення тріснутого скла
Крок 2
Очищення дисплею від залишків клею
Крок 3
Встановлення OCA плівки та нового скла
Крок 4
Тестування та перевірка якості
Після того, як скло успішно від'єднано, майстер здійснює очищення поверхні дисплея і виконує підготовчі процедури для установки нового скла. Тут використовується технологія OCA, для якої необхідно високоякісне і вельми недешеве обладнання. Дана технологія відрізняється відсутністю необхідності здійснювати зняття підсвічування дисплея перед установкою нового скла, також відсутністю рідкого клею і здатністю наносити рівномірний клейовий шар. Дана технологія, точність якої можна порівняти з хірургічною, здатна відновити дисплей, особливо якщо мова йде про IPS, що використовується в iPhone 7 / iPhone 7 Plus і т.д. За допомогою ламінатора на дисплейний модуль приклеюється OCA-плівка.

Далі відбувається зняття захисту з OCA-плівки, після чого зверху проводиться установка нового скла, а далі модуль відправляється в автоклав. Так називається пристрій, що використовує саме OCA-плівки і здійснює приклеювання скла до дисплейної модулю під тиском. Перед початком цієї процедури майстер виробляє установку необхідної температури і часу. Як правило, температура знаходиться в діапазоні від 40 до 60 градусів. Це залежить від конкретної моделі дисплейного модуля.

Після того, як дисплейний модуль і вже нове скло знову стали однією конструкцією, майстру необхідно провести перевірку. Після чого модулі встановлюються в iPhone, підключаються шлейфи, акумулятор, наноситься проклейка, відновлює пило і вологозахист, після чого ще раз здійснюється перевірка працездатності модуля.

Здавалося б, проста заміна скла, але якщо мова йде про iPhone 7, то насправді, як ми побачили, процедура в деякому сенсі представляє із себе досить високотехнологічний процес. З цієї причини вкрай не рекомендується ризикувати своїм пристроєм, віддаючи його в ремонт сумнівним майстром. Сервісний центр Ремайстер надає повноцінну гарантію на нове скло до iPhone і на саму процедуру. Також варто звернути увагу на те, що заміна скла обійдеться значно дешевше в порівнянні з заміною всього дисплейного модуля: 900 гривень на iPhone 7 і 1200 гривень на iPhone 7 Plus.
Також рекомендую прочитати...
Made on
Tilda