Порада, інструкція

Як очистити оперативну пам'ять на Mac?

автор Ремайстер
12 червня 2019 року
Рівень швидкодії комп'ютера не завжди безпосередньо залежить від того, наскільки потужними є процесор та інші комплектуючі. Тим більше, якщо мова йде про Mac. Дуже часто визначальну роль відіграє оптимізація «залізяк» з програмним кодом, завдяки якій комп'ютери від Apple можуть досить ефективно виконувати свої завдання, навіть на відносно слабкому «залізі», причому не вимагаючи перезавантаження місяцями. Втім, іноді все-таки Mac демонструє втрату швидкодії при виконанні не самих важких завдань. В більшості випадків це свідчить про перевантаженість оперативної пам'яті, що вимагає очищення.

Жорсткий метод очищення - перезавантаження


Найперше, що необхідно зробити в подібному випадку - зробити перезавантаження комп'ютера. Оперативна пам'ять є енергозалежним елементом, тому під час відключення живлення вона втрачає всі запущені завдання. Простою мовою ваш мак починає з нового листа. Даний метод, хоч і вкрай простий, найчастіше досить дієвий. Зрозуміло, для очищення ОЗУ є більш ефективні кроки.

Mac гальмує. Що робити?

Далі я опишу спосіб, для реалізації якого бажано мати хоча б мінімальні навички використання програми Terminal. Втім, навіть якщо таких у вас немає, переживати не варто. Інструкція достатньо проста, тільки необхідно уважно її дотримуватися.
Дія №1
Запускаємо термінал на Mac. Зазвичай він знаходиться в папці «Інші» в LaunchPad.
Дія №2
Вводимо в термінал команду «sudo purge» (без лапок).
Дія №3
При необхідності потрібно буде підтвердити шляхом введення пароля.
Після цих дій почнеться сама процедура очищення, яка на практиці займає пару секунд, після чого оперативна пам'ять повністю очищається, в результаті Mac, з великою ймовірністю, почне працювати спритніше.
Звертаю увагу, що даний спосіб абсолютно безпечний для комп'ютера і жодним чином не зможе завдати йому якої-небудь шкоди. Слід розуміти, що очищення відбувається тільки в оперативній пам'яті, тому файли, що зберігаються в накопичувачах (жорстких чи твердотілих дисках, зовнішніх та мережевих накопичувачах), жодним чином не постраждають.
Сподіваюсь, що інструкція стала в нагоді. Завжди радий допомогти.
Також рекомендую прочитати...
Made on
Tilda